Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/_kurs2/_news/19/3/2366/mrocza__komputerowe_abc_w.html

Mrocza. Komputerowe ABC wcale nietrudne…

W Punkcie Informacyjnym posła Janusza Zemke w Mroczy odbyło się 31 lipca br. podsumowanie i wręczenie dyplomów pierwszym uczestnikom kursów komputerowych.

Dyplomy ukończenia kursu z podpisem posła otrzymało kilkunastu seniorów z pierwszych trzech grup szkoleniowych. Wręczyli je przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Nakle nad Notecią Piotr Hemmerling oraz prowadzący zajęcia: Justyna Piotrowska-Tojza i Sebastian Mazur.

Ufundowana przez J. Zemke 5-stanowiskowa pracownia komputerowa funkcjonuje w otwartym 29 kwietnia br. Punkcie Informacyjnym posła. Znajduje się on w obiekcie Szkoły Językowej „Edukator” przy ul. Piaskowej 18 w Mroczy. Pracownia służy przede wszystkim realizacji poselskiego programu edukacyjnego „Komputer oknem na świat”, adresowanego do mieszkańców z pokolenia 50+.

Bezpłatne kursy, obejmujące 16 godzin zajęć, pozwoliły kursantom nauczyć się podstawowej obsługi komputera, korzystania z internetu i poczty elektronicznej.

Zajęcia w Mroczy prowadzili, w formie wolontariatu – Justyna Piotrowska-Tojza oraz Sebastian Mazur. Koordynatorem projektu na terenie gminy Mrocza była Agnieszka Dulińska. Po wakacyjnej przerwie rozpoczną się szkolenia na kolejnych kursach.

Sebastian Mazur

Mrocza, 1 sierpnia 2013 r.