Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

W dniach 23–26 maja 2019 r. obywatele Unii Europejskiej wybiorą następny Parlament Europejski. To czas, by pokazać, że Twój głos też się liczy. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z informacjami...

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 4885

Uważam, że...

Ocenę kandydatów wystawią wyborcy

– Senator Jan Rulewski zaprostestował przeciwko umieszczeniu na listach Koalicji Europejskiej kandydatur z lewicy i PRL, w tym mojej.

Uważam, że pan Rulewski ma duże zasługi i jest to historyczna postać, nigdy tego nie negowałem. Nasze korzenie są zupełnie inne, Jan Rulewski działał aktywnie w „Solidarności”, a ja byłem członkiem PZPR do roku 1990 r. i nigdy się tego nie wypierałem.

Demokracja ma to do siebie, że nas weryfikują wybory. 9 razy poddawałem się ocenie wyborców i 9 razy – siedmiokrotnie do Sejmu i dwukrotnie do europarlamentu – wyborcy oceniali mnie pozytywnie i powierzali mi mandat.

26 maja 2019 roku poddam się kolejnej ocenie wyborców w moim okręgu, którym jest województwo kujawsko-pomorskie.

Janusz Zemke

Strasburg,
18 kwietnia 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 736

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Internauci piszą...

Skutki represyjnej ustawy

– Zachęcam do przeczytania artykułu w "Gazecie Wyborczej" "Anatomia represji, bezprawia i niesprawiedliwości – do czego prowadzi polityka nienawiści" Tomasza Piechowicza z 25 stycznia 2019 r.

Autor opisuje mechanizm działania rządzącej władzy, która pozbawiła świadczeń emerytalnych tysiące ludzi. Czytamy m.in.:
(...) To smutne i tragiczne, jak łatwo było, manipulując opinią publiczną, np.: epatując wysokością generalskich emerytur, stosując bezczelne insynuacje o oprawcach oraz ich nienależnych przywilejach (przy zupełnej bierności większości polityków i wolnych mediów), pozbawić kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy Policji i innych służb III RP konstytucyjnych praw, w tym również możliwości ich dochodzenia przed wolnym, niezawisłym sądem w sporze z coraz bardziej autorytarną władzą.

W moim przypadku Instytut Pamięci Narodowej twierdzi, że tylko realizuje zapisy tej represyjnej ustawy, bez analizy zakresu czynności wykonywanych przez poszczególnych funkcjonariuszy, jednoznacznie deklarując, że władczą decyzję w tej sprawie podejmuje Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, który ze swej strony stoi na stanowisku, że jest związany informacją IPN i w ogóle jej nie weryfikuje. Oba organy odsyłają po merytoryczne rozstrzygnięcie „co do istoty sprawy” do sądu, a ten przez ponad rok uchyla się od odpowiedzialności oraz oceny materiału dowodowego nawet w tak absurdalnej sprawie jak moja, zasłaniając się koniecznością zajęcia stanowiska przez ”fasadowy” Trybunał Konstytucyjny, który też nie zamierza tego robić. I „koło się zamyka”. (...)"

Czytaj cały artykuł TUTAJ

(Dane adresowe do wiadomości posła J. Zemke, 26 stycznia 2019 r.)

***

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 3967

Licznik odwiedzin

13555223
Obecnie stronę przegląda
103 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy komputerowe "Komputer oknem na świat". Zgłoszenia przyjmują biura poselskie w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Inowrocławiu (tel. 737 48 75 71), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30), Toruniu (737 48 75 71), Włocławku (736 83 29 28 ) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Nie dla "Pakietu Mobilności"

Podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli (4 kwietnia) głosowano nad tzw. Pakietem Mobilności, który zawiera liczne kontrowersyjne rozwiązania w dziedzinie transportu, mogące zaszkodzić polskim przewoźnikom międzynarodowym.

Dostrzegając to, zgłosiłem wyjaśnienie do sposobu swojego głosowania "przeciw" w tej sprawie.

Muszę podkreslić, że po raz kolejny, konsekwentnie głosowałem przeciwko tzw. Pakietowi Mobilności. Nie zgadzam się z założeniami i prawnymi rozwiązaniami pakietu przyjętymi przez PE!

Transport międzynarodowy jest jednym z głównych czynników łączących Unię Europejską. Przyjęte zaś rozwiązania ograniczą konkurencję w tym sektorze i mogą doprowadzić do upadku wielu mniejszych firm, w szczególności w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zgadzam się z tym, że warunki pracy kierowców powinny ulegać poprawie. Nie można jednak przyjmować rozwiązań, które mają się nijak do rzeczywistości.

Dla przykładu - zostanie wprowadzony zakaz wypoczywania przez kierowców w kabinach ciężarówek. Pytam się, jak można egzekwować to prawo, gdy np. na trasie z Warszawy do Madrytu jest obecnie ponad 600 parkingów, a tylko 53 oferują noclegi? Takich restrykcji w Pakiecie Mobilności jest niestety więcej. Dlatego sprzeciwiam się przyjętemu pakietowi.

Janusz Zemke

Bruksela,
4 kwietnia 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1255

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1322

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

23 Kwietnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą: Helena, Jerzy i Wojciech
Do końca roku zostało
252 dni.

Ostatnia aktualizacja

0

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 236

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Ostatni dzień obrad PE w tej kadencji - podsumowanie w Polsat News

19.04.2019 Piątek jest ostatnim dniem pracy VIII kadencji Parlamentu Europejskiego i 751 eurodeputowanych. Przez pięć lat w Brukseli i Strasburgu Polskę reprezentowało 51 europosłów.

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Trudny „Pakiet mobilności” i podziękowania dla posła J. Zemke

18.04.2019 Kończąca się kadencja Parlamentu Europejskiego jest okazją do podsumowań i ocen. Jednym z tematów, który był kontrowersyjny i długo zajmował miejsce w debacie posłów był tzw. pakiet mobilności, regulujący warunki pracy kierowców w międzynarodowych transportach towarów.

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Rozmowa na koniec kadencji Parlamentu Europejskiego

18.04.2019  Poseł Janusz Zemke był gościem "Rozmowy dnia" na antenie radia Pomorza i Kujaw. Rozmowę proweadził redaktor Maciej Wilkowski.

 

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Wystąpienia posła J. Zemke na posiedzeniu PE w Strasburgu

17.04.2019  Podczas posiedzenia plenarnego w Strasburgu w dniach 15-18 kwietnia br. poseł J. Zemke wypowiedział się w następujących kwestiach.
 

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Ostatnie w kadencji posiedzenie TRAN - suma działań

11.04.2019 Dziś odbyło się ostatnie posiedzenie Komisji Transportu i Turystyki w bieżącej kadencji Parlamentu Europejskiego. W posiedzeniu wzięła udział komisarz ds. transportu Violeta BULC.

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Chełmno. 48. Ogólnopolskie Biegi Uliczne – Memoriał J. Schmeltera przeszły do historii

8.04.2019 To najstarsza impreza biegowa w Polsce. 48. Ogólnopolskie Biegi Uliczne Memoriał J. Schmeltera odbyły się z sukcesem w Chełmnie. Organizatorem był MLKS Nadwiślanin Chełmno.
 

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

W sobotę konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej

4.04.2019 Liderzy PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Zielonych zaprezentowali deklarację programową oraz hasło wyborcze Koalicji Europejskiej na majowe wybory do PE. Program ma się skupiać na Europie. To będzie wielki wybór między silną Polską w UE, a polexitem.

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Głosowanie ws. Pakietu Mobilności w Brukseli

4.04.2019 Podczas trwającej sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli (3-4 kwietnia) głosowano nad tzw. Pakietem Mobilności, który zawiera liczne kontrowersyjne rozwiązania w dziedzinie transportu, mogące zaszkodzić polskim przewoźnikom międzynarodowym.

Czytaj całość »

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Poseł interweniuje ws.Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle

2.04.2019  Poseł Janusz Zemke wystąpił dziś pisemnie do ministrów infrastruktury oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z prośbą o udzielenie wsparcia dla Technikum Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, woj. kujawsko-pomorskie.

Czytaj całość »

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 236