Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4380/___mikolajkowa_paczka_dla.html

„Mikołajkowa paczka dla Polaków na Wileńszczyźnie” – finał

6.12.2017 W Bydgoszczy przeprowadzono kolejną akcję „Mikołajkowa paczka dla Polaków na Wileńszczyźnie”. Inicjatorką pomysłu jest nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Bydgoszczy Ewa Jędrzejczak-Taranek.

Wśród organizatorów byli w tym roku m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke, Kosma Złotowski, Tadeusz Zwiefka, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli, Bydgoska Szkoła Wyższa (Krystian Kisiel) oraz bydgoscy radni (Jakub Mikołajczak, Szymon Róg, Ireneusz Nitkiewicz) i nauczyciele.Zbiórka darów trwała od 19 października do 30 listopada 2017 r.
Apele o zbiórce darów obwieszczały specjalne plakaty i lokalne media. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. W akcję włączyło się liczne grono wolontariuszy.5 grudnia samochód wypełniony darami wraz z delegacją inicjatorów wyruszył na Litwę do miejscowości Niemenczyn.6 grudnia w niemenczyńskim gimnazjum paczki zostały wręczone.
Delegacja z Bydgoszczy spotkała się z nauczycielami i uczniami oraz podziwiała występ artystyczny młodzieży. Potem zwiedzono sale szkolne, bibliotekę, stadion i muzeum.

Na godz. 17 zaplanowano spotkanie w Centrum Społecznym Dzieci i Młodzieży.7 grudnia goście z Polski odwiedzą szkołę w Jęczmieniszkach oraz spotkają się z samorządowcami Rejonu Wileńskiego.Po obiedzie odbędą spacer po Wilnie i udadzą się na spotkanie w Centrum Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie oraz odwiedzą kilka rodzin, którym wręczą przywiezione dary na święta.8 grudnia polska delegacja uda się w drogę powrotną do kraju.

Fot. uczestników grupy
nim, 6 grudnia 2017 r.

Był to wielce pożyteczny i satysfakcjonujący wyjazd grupy społeczników z Bydgoszczy, co zilustrowano na fotografiach.

Aktualizacja: 10 grudnia 2017 r.