Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/aktualnosci/_news/1/224/309/swiatecznie_we_wloclawku.html

Świątecznie we Włocławku

30 marca 2010 r. – tak niewiele dzieli nas od Świąt Wielkanocnych.... Tego właśnie dnia odbyła się we Włocławku lekcja, której głównym celem było przybliżenie dzieciom tematyki związanej z tym właśnie świętem i jego zwyczajami. Wszystko oczywiście w języku angielskim.

Jakież było moje zdziwienie, gdy tego dnia na zajęcia przybyły tylko 3 osoby – dwie Wiktorie i Iza. Myślę, że duża absencja spowodowana była zbliżającymi się świętami i masą obowiązków, która uniemożliwiła dowiezienie dzieci na zajęcia. Mimo to, doskonale sobie poradziłyśmy i lekcja przebiegła zgodnie z planem.

 

 


 

 

Na rozgrzewkę dziewczynki dostały wielkanocne kolorowanki. Trzeba przyznać, że naprawdę przyłożyły się do powierzonego im zadania. Prace, które zostały uwiecznione również i na zdjęciu, zostały wywieszone w biurze i jeszcze przez tydzień będzie można je podziwiać.
Potem przyszedł czas na naukę – w końcu jest to główny cel uczestnictwa w kursie „Learning English is Fun” :)


Dziewczynki poznały 6 słówek, które nierozerwalnie łączą się ze Świętem Wielkiej Nocy. Po tzw. „burzy mózgów” przyszedł czas na sprawdzenie, ile moje małe uczennice zapamiętały – były więc różne ćwiczenia mające na celu sprawdzenie stopnia opanowania przez nie słownictwa. Ostatnim etapem nauki słówek było rozwiązanie świątecznej krzyżówki.

Jak na prawdziwych krzyżówkowiczów przystało, dziewczynki głowiły się i trudziły, by jak najszybciej i jak najstaranniej rozwiązać zadanie.
Na zakończenie lekcji, dziewczynki otrzymały pracę domową w postaci świątecznej wykreślanki.

Postanowiłyśmy również przygotować małą niespodziankę dla Pana posła Janusza Zemke i w dość nietypowy sposób złożyć świąteczne życzenia:

Tekst i foto: Marta Pawłowska

Włocławek, 31 marca 2010 r.