Janusz Zemke
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy “Komputer oknem na świat”. Zgłoszenia przyjmują biura poselskie Janusza Zemke w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Toruniu (tel. 736 83 29 27), Włocławku (tel. 736 83 29 28), Inowrocławiu (tel. 736 83 29 29), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Komunikaty

* W dniach 20-22 marca br. odbywają się w Warszawie "Warsztaty dla ombudsmanów ds. Sił Zbrojnych" z państw OBWE, prowadzących postępowania ws. ochrony praw żołnierzy. Organizatorzy: Rzecznik Praw Obywatelskich, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE oraz Centrum ds. Demokratycznej Kontroli nad Siłami Zbrojnymi – zaprosili posła Janusza Zemke do wygłoszenia wystąpienia inauguracyjnego, co miało miejsce w poniedziałek o godz. 10,oo, czytaj więcej...

* 19 marca br. o godz. 19,oo w radiu TOK FM, poseł Janusz Zemke uczestniczył w godzinnej audycji "Historie Polski" poświęconej polskiej drodze do NATO. Zapraszamy do posłuchania w internecie.

* 17 marca br. o godz. 19,40 poseł Janusz Zemke gościł w programie "Fakty po Faktach" TVN24, gdzie komentował konsekwencje zmian kadrowych w polskiej armii.

*15 marca br. ukazał się na łamach papierowego wydania "Expressu Bydgoskiego" obszerny wywiad z Ireneuszem Nitkiewiczem, bydgoskim radnym i dyrektorem biura poselskiego Janusza Zemke, w związku ze zwycięstwem w plebiscycie gazety i uzyskaniem tytułu "Bydgoszczanina Roku 2016", czytaj więcej... Jeszcze raz gratulujemy!

* Od 13 do 16 marca br. obraduje w Strasburgu Parlament Europejski. W agendzie posiedzenia – debata na temat Rady Europejskiej z 9-10 marca oraz Deklaracji rzymskiej, z udziałem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera oraz  premiera Włoch Paolo Gentiloniego, więcej tematów TUTAJ.

* 9 marca br. o godz. 8,05 gościem na żywo "Nowego dnia z Polsat News" ze studia w Brukseli był poseł Janusz Zemke, który wyjaśnił w jakiej procedurze wyłania się nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że Polska nie jest w stanie wstrzymać wyboru szefa RE, do czego dążą dziś politycy PiS.

* Obejrzyj filmik... jego konkluzją jest zaskakujące stwierdzenie, że kobiety musiałyby dziś zacząć pracę 10 lat wcześniej, by zarabiać tyle, co ich męscy rówieśnicy. Taka szokująca dedykacja na Dzień Kobiet...

* 8 marca br. – jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – Parlament Europejski zwraca uwagę na wybrany temat związany z aktywnością kobiet. W tym roku tematem wiodącym jest wzmocnienie sytuacji ekonomicznej kobiet. Obejrzyj infografikę i dowiedz się, w jakich obszarach konieczna jest poprawa.

* Uwaga czytelnicy "Expressu Bydgoskiego". Redakcja przygotowała konkurs, w którym nagrodą będzie wyjazd do Brukseli na zaproszenie posła Janusza Zemke. Konkursowa krzyżówka ukaże się w magazynowym wydaniu pisma 10 marca br. Warto przeczytać wywiad z posłem J. Zemke pt. "Bruksela, moje miejsca magiczne"

* 6 marca br. o godz 7,15 poseł Janusz Zemke gościł w "Rozmowie Poranka" TVN24 Biznes i Świat. Zapraszamy do oglądania w Internecie.

* 2 marca br. o godz. 22,o5 wyemitowano godzinną audycję w radiu Pomorza i Kujaw z cyklu "Wieczorne PiKsele" o Polsce po 1989 roku: Droga do NATO. Gościem redaktora Wojciecha Sobocińskiego był poseł Janusz Zemke.

* 27 i 28 lutego br. europosłowie pracowali w komisjach, a 1 i 2 marca odbyło się posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Zobacz wystąpienia posła Janusza Zemke podczas debaty plenarnej Parlamentu TUTAJ.

* Zapraszamy emerytów mundurowych do lektury publikacji w dwóch zakładkach strony posła Janusza Zemke: "Poradnik dla emerytów mundurowych", gdzie zamieszczane są i będą materiały przydatne do odwołań od decyzji ZER, będących konsekwencją tzw. ustaw dezubekizacyjnych oraz "Internauci piszą", gdzie znajdują się opisy, refleksje i komentarze osób dotkniętych skutkami tych ustaw.

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.