Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/6/553/stazysci_wracaja_do_bruks.html

Stażyści wracają do Brukseli

Co prawda do rozpoczęcia nowego roku akademickiego pozostał jeszcze miesiąc, tymczasem już 30 sierpnia pracę w brukselskim biurze posła Janusza Zemke rozpoczęli kolejni stażyści z województwa kujawsko-pomorskiego.

Tym razem do Brukseli pojechały dwie studentki z regionu – Małgorzata Potęgowska oraz Aleksandra Orlińska.

O Małgorzacie Potęgowskie pisaliśmy już wcześniej cytując artykuł, który ukazał się w „Gazecie Pomorskiej”. Dla porządku przypominamy, że Małgorzata jest absolwentką filologii angielskiej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku, a od października br. rozpocznie naukę na uzupełniających studiach magisterskich.

 

Z kolei Aleksandra Orlińska jest świeżo upieczoną absolwentką studiów licencjackich na kierunku filologia angielska oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aleksandra podobnie jak Małgorzata, zamierza od października br. kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Stażystki będą pracowały u boku eurodeputowanego Janusza Zemke do 30 września br. Przed nimi gorący okres, bo ich staż pokrywa się z pierwszymi po wakacjach posiedzeniami komisji parlamentarnych.

Zgodnie z planem do końca roku oprócz wspomnianych stażystek, w Brukseli będzie praktykowało jeszcze 4 studentów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Tomasz Puławski
asystent posła Janusza Zemke

Bydgoszcz, 31 sierpnia 2010 r.