Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/6/576/stazy_europejskich_ciag_d.html

Staży europejskich ciąg dalszy

Wkrótce rozpocznie się rok akademicki, tymczasem już w krajowych biurach posła Janusza Zemke w Bydgoszczy, Toruniu , Włocławku oraz w Inowrocławiu staż europejski rozpoczęło czworo studentów.

W poniedziałek, 20 września br. z nowymi współpracownikami spotkali się dyrektor biura poselskiego Ireneusz Nitkiewicz oraz asystent ds. staży Tomasz Puławski.

W bydgoskim biurze posła Janusza Zemke staż odbywać będzie Anna Siergiej. Ania jest studentką politologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Głównym obszarem jej zainteresowań jest dziennikarstwo i temu jest poświęcona specjalizacja na jakiej obecnie się uczy. Prawdziwym hobby Ani są jednak kraje dalekiego wschodu. Jej marzeniem jest podróż w ten rejon świata, podjęła już nawet ku temu pierwsze kroki, ucząc się języka koreańskiego.

W biurze w Toruniu staż rozpoczęła Justyna Piotrowska. Justyna jest studentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, na kierunku stosunków międzynarodowych. Oprócz dobrych wyników w nauce, Justyna może pochwalić się zaangażowaniem w wiele inicjatyw, między innymi w działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia AIESEC Polska. Warto też dodać, że Justyna jest ratownikiem WOPR oraz posiada patent sternika motorowodnego oraz żeglarskiego.

We Włocławku współpracowniczką posła Janusza Zemke została Żaneta Stypuła – studentka pedagogiki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Żaneta stara się aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni. Wyrazem tego jest między innymi przewodniczenie kołu naukowemu studentów pedagogiki „Persona”. W biurze poselskim Żaneta będzie odpowiedzialna także za prowadzenie zajęć z języka angielskiego dla dzieci w ramach kursu Learning English is Fun.

Pierwszego stażysty doczekało się również inowrocławskie biuro poselskie. Staż w tym biurze odbywać będzie Jakub Kłoszewski – student europeistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jakuba szczególnie interesuje polityka międzynarodowa oraz zagadnienia związane z integracją europejską. Wyrazem jego dodatkowej aktywności jest członkostwo w Amnesty International oraz działalność w toruńskim oddziale Europejskiego Forum Studentów AEGEE.

Stażyści będą pracować w regionalnych biurach poselskich do połowy grudnia br. W tym czasie poznają oni zasady pracy biura oraz wezmą udział w przygotowaniu i organizacji szeregu inicjatyw oraz działań realizowanych przez posła oraz jego współpracowników.

Tekst: Tomasz Puławski
Foto: Ireneusz Nitkiewicz


Bydgoszcz, 21 września 2010 r.