Wydruk pochodzi ze strony: http://zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/7/413/ostatni_stazysci__przed_w.html

Ostatni stażyści (przed wakacjami) pojechali do Brukseli

Kończy się pierwszy etap staży europejskich organizowanych przez posła Janusza Zemke. 31 maja br.  w brukselskim biurze eurodeputowanego staż rozpoczęły studentki z kujawsko-pomorskiego – Alicja Myśluk oraz Jagoda Smagłowska.

To już ostatnia para stażystów w Brukseli w tym roku akademickim.

Alicja Myśluk ma już za sobą 3-miesięczny staż w bydgoskim biurze poselskim. W tym czasie dała się poznać jako osoba rzetelna i sumienna, angażując się przede wszystkim w organizację akcji bezpłatnych porad prawnych.

Alicja prowadziła także organizowane przez biuro poselskie zajęcia z języka angielskiego dla dzieci z rodzin objętych pomocą ośrodków pomocy społecznej. W tzw. międzyczasie Alicji udało się także obronić na UMK w Toruniu pracę magisterską z prawa, w efekcie czego jest ona posiadaczką dwóch tytułów magisterskich: prawa oraz stosunków międzynarodowych.


Jagoda Smagłowska pochodzi z Barcina i jest studentką IV roku stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jagoda interesuje się problematyką unijną. Jak sama podkreśla tematem jej pracy magisterskiej będą fundusze europejskie oraz ich wykorzystanie na terenie gminy Barcin. Jagoda działa także w Kole Naukowym Historii Myśli Politycznej i Dyplomacji pełniąc w nim funkcję przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Stażystki będą pracować w biurze poselskim do 2 lipca br. Do ich głównych obowiązków będzie należało przygotowywanie sprawozdań oraz analiza dokumentów z prac komisji Parlamentu Europejskiego. Oprócz tego stażystki będą miały okazję poznać od kuchni zasady działania Parlamentu, grup politycznych oraz biur eurodeputowanych.

Tomasz Puławski
asystent posła

Bydgoszcz, 31 maja 2010 r.